| Product Name | OXC Optical Switch |
|---|---|
| Port | 48 In/out, LC/UPC Connector |
| Power Input | Dual AC85~264V Input |
| LED Screen | Yes |
| Packaging Details | 1 piece in a box, 10Kg G.W. |
| Product Name | Video Fiber Optical Converter |
|---|---|
| Video | 4 BNC Ports |
| Wavelength | 1310nm/1550nm, Single Mode |
| Fiber | FC, ST/SC Optional |
| Vlotage | DC5V |
| Product Name | BNC Video Digital Optical Converter |
|---|---|
| Video | 16ch, Analog Format |
| Case | 1U Rack Type |
| Power | AC Input, 220V |
| Dimension | 485(L)*237(W)*45(H) Mm |
| Product Name | Industrial Unmanaged Media Converter |
|---|---|
| Fiber | 1*100M/1G SFP Slot |
| Ethernet | 1*10/100/1000M |
| Wavelength | 850nm/1310nm/1550nm |
| Installation | DIN-rail Or Wall Mounting |
| Fiber Port Type | MM,up To 2km; SM, Up To 120km |
|---|---|
| MTBF | ≥100000 Hours |
| Surge Protection | ±4KV |
| Communication Mode | Full-Duplex & Half-Duplex |
| Housing | IP40 Protection Grade, DIN Rail Type |
| Product Name | Sinele Mode PoE Media Converter |
|---|---|
| Fiber Port | SC, ST/FC Optional |
| Wavelength | 1310nm/1550nm, WDM |
| PoE Budget | 15.4W/30W |
| Buffer Size | 1M |
| Product Name | Gigabit PoE-PSE Fiber Media Converter |
|---|---|
| Port | 1 Fiber 1 Copper |
| Fiber | SC, Duplex |
| Ethernet | 10/100/1000Mbps |
| Voltage | 48V |
| Product Name | Megabit POE Fiber Media Converter |
|---|---|
| Fiber | SC, ST FC Optional |
| Rate | 10/100Mbps |
| Voltage | 48V |
| Dimension | 70mm(W) X 93mm(D) X 28mm(H) |
| Product Name | Gigabit Unmanaged Media Converter |
|---|---|
| Dimension | 9.3*7*2.5cm |
| Weight | 150g |
| Packing Box | Neutral |
| Wavelength | 850/1310/1550nm |
| Product Name | Rs232 To Fiber Optic Converter |
|---|---|
| Data | RS232, Bi-directional |
| Ethernet | 10/100M |
| Voltage | DC5V |
| Dimension | 17.9*12.8*2.9cm |