| Product Name | Hardened Ethernet PoE Media Converter |
|---|---|
| Function | PoE, Unmanaged |
| Fiber Type | SC Dual Fiber |
| Speed | 10/100Mbps |
| Chip | Realtek |
| Product Name | CCTV Camera Video Converter |
|---|---|
| Connector | FC Port On MM Fiber, SC/ST |
| Channel | 4Ch, BNC Port |
| Dimension | 179mm ×128.5mm ×28.5mm |
| Weight | 0.40kg/piece (Net Weight) |
| Product Name | Single Mode Fiber Media Converter |
|---|---|
| Fiber | SC Port, Single Mode |
| Distance | 20km |
| Wavelength | 1310nm/1550nm, Singel Fiber |
| Power | DC Input, 5V |
| Product Name | Gigabit Fiber Ethernet Media Converter |
|---|---|
| Fiber Speed | 1*1G Dual SC Port |
| Feature Speed | Unmanaged, Non-PoE |
| Copper | 1*100M/1000Mbps Without PoE |
| Input Voltage | DC 5V1A With External Power Adapter |
| Product Name | SFP Gigabit Fiber To Ethernet Converter |
|---|---|
| Fiber | SFP Slot For SM MM Modules |
| Transmission Rate | 10/100/1000Mbps |
| Power | AC Input 220V |
| MAC Address Table | 4K |
| Product Name | Gigabit Optical Fiber Converter |
|---|---|
| Power Input | 12to 52v DC Redundant Power |
| Surge Protection | ±6KV |
| OEM | Accept |
| Housing | IP40 Protection Grade, DIN Rail Type |
| Power Supply | DC12-52V |
|---|---|
| PoE Output Power | 15.4W/30W |
| Product Name | Mini Optical Fiber Converter |
| LEDs | Power, Network, Fiber |
| Surge Protection | ±6KV |
| Product Name | Gigabit Industrial Fiber Media Converter |
|---|---|
| Fiber | 1*Gigabit SC Fiber |
| Distance | 40KM |
| Ethernet | 1*10/100/1000M RJ45 |
| Feature | Unmanaged, Non-PoE |
| Product Name | Optical Fiber Media Converter |
|---|---|
| Fiber | Dual Fiber, SC Port |
| Distance | 40km |
| Power | DC5V1A |
| Size | 117mm(W) X 90mm(D) X 28mm(H) |
| Product Name | Media Converter Ethernet To Fiber |
|---|---|
| Fiber | Simplex, SC Connecor |
| Wavelength | 1310nm/1550nm, WDM |
| Ethernet Port | Gigabit Based, 1.25Gb/s |
| Power | AC Input, 220V |