| Fiber Port Type | MM,up To 2km; SM, Up To 120km |
|---|---|
| MTBF | ≥100000 Hours |
| Surge Protection | ±4KV |
| Communication Mode | Full-Duplex & Half-Duplex |
| Housing | IP40 Protection Grade, DIN Rail Type |
| Product Name | Fiber Optic Media Converter |
|---|---|
| Use | CCTV Security System |
| Power Supply Standard | IEEE802.3AF/AT |
| Housing | IP40 Protection Grade, DIN Rail Type |
| Power Supply | DC 48V |
| Product Name | 2 Port Mini Optic Fiber Converter |
|---|---|
| MTBF | ≥100000 Hours |
| Data Rate | 10/100/1000Mbps |
| Housing | Din-rail/Wall Mounting |
| Products Status | Stock |
| Product Name | 2 Port Unmanaged Fiber Media Converter |
|---|---|
| Network Speed | 10/100Mbps |
| Fiber Type | SC Single Fiber |
| Chip | Realtek |
| Customization | Support |
| Product Name | Optical Bypass Switch |
|---|---|
| Connector | LC |
| Weight | 350g |
| Mounting Type | Din Rail, Wall Or Desktop |
| Power Input | DC12V~DC52V |
| Product Name | Optical Bypass Industrial Switch |
|---|---|
| Bypass Port | 2*2B LC Port |
| Surge Protection | 6KV |
| PoE Standard | IEEE802.3af/at/bt |
| Power Input | DC48V~DC52V |
| Product Name | Optical Bypass Switch |
|---|---|
| Connector | LC |
| Weight | 350g |
| Mounting Type | Din Rail, Wall Or Desktop |
| Power Input | DC12V~DC52V |
| Product Name | Gigabit Optical Fiber Converter |
|---|---|
| Power Input | 12to 52v DC Redundant Power |
| Surge Protection | ±6KV |
| OEM | Accept |
| Housing | IP40 Protection Grade, DIN Rail Type |
| Product Name | Managed Switch Supporting Poe |
|---|---|
| POE Port | 6 |
| Network Port | 6 |
| SFP Fiber Port | 4 |
| Transmission | Gigabit Ethernet |
| Product Name | 12 Port CCTV POE Fiber Switch |
|---|---|
| Certificaiton | CE FCC ROHS Compliance |
| Products Status | Stock |
| PoE Ports | 2 POE Ports |
| Network Medium | Cat5 (UTP) Or More |