| Product Name | Managed Gigabit Ethernet Switch |
|---|---|
| Switch Capacity | 40Gbps |
| Condition | 100% Original Brand |
| Transmission Rate | 10/100/1000Mbps |
| Weight | 0.8kg |
| Product Name | 6 Port Industrial Gigabyte Ethernet Switch |
|---|---|
| Fiber | 2*100M/1G SFP Slots |
| Ethernet | 4*10/100/1000Mbps |
| Feature | Non-PoE, Unmanaged |
| Power | DC12V/DC24V/DC48V |
| Product Name | 8 Port Gigabit Managed Ethernet Switch |
|---|---|
| Fiber | 1*100M/1G/2.5G SFP Slot |
| Ethernet | 8*100M/1G Network Without PoE |
| Surge Protection | 6KV |
| Mounting Method | DIN35 Or Wall Mounting |
| Product Name | 10 Port Industrial POE Fiber Switch |
|---|---|
| Fiber Port | 2 SFP Fiber Port |
| Ethernet Port | 8 |
| POE Standard | IEEE 802.3 Af/at |
| Material | Metal |
| Power Input | DC 48-52V Redundant Power |
|---|---|
| Fiber Port Type | MM,up To 2km; SM, Up To 120km |
| Product Name | Managed Industrial POE Fiber Switch |
| Surge Protection | ±6KV |
| Applciation | Traffic Control And Transportation |
| Product Name | 6 Port Gigabit Rugged Ethernet Switch |
|---|---|
| SFP | 1*1G SFP Slot |
| Copper | 6*100/1000Mbps Ethernet Without PoE |
| Feature | Unmanaged, Non-PoE |
| Customization | Support |
| Product Name | 4 Port 10/100Mbps Ethernet Switch |
|---|---|
| Fiber | 2*100M SFP Slots |
| Copper | 2*10/100Mbps RJ45 Auto-sensing |
| Chipset | Yes |
| Function | Unmanaged, Without PoE |
| Product Name | 7-Port Fast Ethernet Industrial Switch |
|---|---|
| Fiber | 1*100M SFP Slot |
| Power Supply | Dual 12-52VDC Input |
| Ethernet | 6*Auto-sensing 10/100Mbps |
| Chip | Realtek |
| Product Name | 6 Port Unmanaged Industrial Ethernet Switch |
|---|---|
| Port | 6*10/100Mbps RJ45 |
| Feature | Unmanaged, Non-PoE |
| Certification | E-mark, CE, FCC, ISO9001 |
| Packaging Details | One unit device and one user manual are inside one box , sealed and well protected. |
| Product Name | Poe Ethernet Switch 8 Port |
|---|---|
| Vland ID | 4096 |
| Transmission Mode | Storage And Forward |
| Input Voltage | 48VDC (max 52V), |
| Mounting Method | Din-rail Mounting |