| Product Name | 2.5G Managed PoE Fiber Switch |
|---|---|
| Fiber | 4*100M/1G/2.5G SFP Slots |
| Copper | 4*100M/1G Copper With PoE |
| PoE Budget | 802.3af/at, 120W Budget |
| Power Input | DC48V |
| Power Supply | DC48-52V |
|---|---|
| PoE Output Power | 15.4W/30W |
| Product Name | Mini Fiber Converter |
| LEDs | Power, Network, Fiber |
| Surge Protection | ±6KV |
| Product Name | Bidi Fiber Media Converter |
|---|---|
| Fiber Connector | SC Standard, ST/FC Optiona |
| Input Voltage | DC 5V1A With External Power Adapter |
| Size | 7cm(W) X 9.3cm(D) X 2.5cm(H) |
| Wavelength | 1310/1550nm |
| Name | Industrial PoE Media Converter |
|---|---|
| Ethernet Port | 1*10/100/1000M RJ45 Port |
| Fiber Port | 1*100/1000M SFP Port |
| OEM/Customization | Available |
| Function | Support PoE AT/AF |
| Product Name | Fiber Media Converter |
|---|---|
| Fiber Connector | SC Standard, ST/FC Optional |
| Transmission Distance | 60km |
| Input Voltage | DC 5V1A With External Power Adapter |
| Sample | Available |
| Product Name | 2 Port Mini Optic Fiber Converter |
|---|---|
| MTBF | ≥100000 Hours |
| Data Rate | 10/100/1000Mbps |
| Housing | Din-rail/Wall Mounting |
| Products Status | Stock |
| Product Name | Industrial 1.25G SFP 1000Base-SX 850nm Module |
|---|---|
| Distance | 550m |
| Fiber | LC, Duplex, 850nm |
| Working Temp | -40~+85°C |
| Feature | 1.25Gb/s, Hot Pluggable |
| Product Name | 10gb SFP Module LC MM |
|---|---|
| Distance | 300m, SR |
| Fiber | LC, Duplex, 850nm |
| Working Temp | -40~+75°C |
| Feature | 10Gb/s, Hot Pluggable |
| Product Name | Industrial Unmanaged Media Converter |
|---|---|
| Fiber | 1*100M/1G SFP Slot |
| Ethernet | 1*10/100/1000M |
| Wavelength | 850nm/1310nm/1550nm |
| Installation | DIN-rail Or Wall Mounting |
| Product Name | Gigabit SFP Fiber Module |
|---|---|
| Rate | 1.25Gb/s, Gigabit |
| Wavelength | 1310nm/1550nm, WDM |
| Distance | 20Km |
| Fiber Type | Single Mode Fiber(SMF), LC Port |