| Fiber Port Type | MM,up To 2km; SM, Up To 120km |
|---|---|
| Certificaiton | CE FCC ROHS Compliance |
| Housing | IP40 Protection Grade, DIN Rail Type |
| Communication Mode | Full-Duplex & Half-Duplex |
| Casing | Metal |
| Product Name | Fiber Optic Media Converter |
|---|---|
| Use | CCTV Security System |
| Power Supply Standard | IEEE802.3AF/AT |
| Housing | IP40 Protection Grade, DIN Rail Type |
| Power Supply | DC 48V |
| Power Input | DC48V~52V |
|---|---|
| MAC | 8K |
| Dimension | 158*114.8*60mm |
| Weight | 0.75Kg |
| PoE Output | DC48V |
| Product Name | 10G SFP+ Fiber Media Converter |
|---|---|
| Size | 9*6*2cm |
| Weight | 120g |
| Voltage | DC5V/DC12V |
| Speed | 100M/1000M/2.5G/5G/10G |
| Fiber Port Type | MM,up To 2km; SM, Up To 120km |
|---|---|
| MTBF | ≥100000 Hours |
| Surge Protection | ±4KV |
| Communication Mode | Full-Duplex & Half-Duplex |
| Housing | IP40 Protection Grade, DIN Rail Type |
| Product Name | 1.25Gbps Hardened Poe Media Converter |
|---|---|
| POE Budget | 30W |
| Size | 114*93*35mm |
| Voltage | DC48V~DC52V |
| POE Standard | PoE Af/at |
| Product Name | 1.25Gbps Hardened Poe Media Converter |
|---|---|
| POE Budget | 30W |
| Size | 114*93*35mm |
| Voltage | DC48V~DC52V |
| POE Standard | POE Af/at |
| Product Name | Megabit POE Fiber Media Converter |
|---|---|
| Fiber | SC, ST FC Optional |
| Rate | 10/100Mbps |
| Voltage | 48V |
| Dimension | 70mm(W) X 93mm(D) X 28mm(H) |
| Prodcut Name | Multi-Gigabit Ethernet PoE Switch |
|---|---|
| Feature | PoE, Unmanaged |
| PoE Budget | 15.4W/30W, 60W Budget |
| Power | AC Input(100-240V) |
| Customization | Yes |
| Product Name | Gigabit Based POE Injector |
|---|---|
| Power Output | 60W |
| Volatge Output | DC48V |
| Speed | 10/100/1000Mbps |
| Certification | CE |