| Product Name | Video Fiber Optical Converter |
|---|---|
| Video | 4 BNC Ports |
| Wavelength | 1310nm/1550nm, Single Mode |
| Fiber | FC, ST/SC Optional |
| Vlotage | DC5V |
| Product Name | RS485 To Fiber Optic Converter |
|---|---|
| Video | 8ch, Analog Video |
| Data | 1ch, RS485 Format |
| Wavelength | 1310nm/1550nm |
| Voltage | 5V |
| Product Name | BNC Video Digital Optical Converter |
|---|---|
| Video | 16ch, Analog Format |
| Case | 1U Rack Type |
| Power | AC Input, 220V |
| Dimension | 485(L)*237(W)*45(H) Mm |
| Fiber Port Type | MM,up To 2km; SM, Up To 120km |
|---|---|
| MTBF | ≥100000 Hours |
| Surge Protection | ±4KV |
| Communication Mode | Full-Duplex & Half-Duplex |
| Housing | IP40 Protection Grade, DIN Rail Type |
| Product Name | Gigabit Unmanaged Media Converter |
|---|---|
| Dimension | 9.3*7*2.5cm |
| Weight | 150g |
| Packing Box | Neutral |
| Wavelength | 850/1310/1550nm |
| Product Name | Video To Fiber Optic Converter |
|---|---|
| Channel | 1ch |
| Video Format | AHD/CVI/TVI, 1080P, 2MP |
| Weight | 0.3Kg Per Piece |
| Dimension | 120mm ×105mm ×28mm |
| Product Name | BNC Video Fiber Media Converter |
|---|---|
| Fiber | FC Port |
| Video | 2ch, Analog, BNC Port |
| Distance | 20Km, Single Mode |
| Dimension | 120mm*105mm*28mm |
| Prodcut Name | Multi-Gigabit Ethernet PoE Switch |
|---|---|
| Feature | PoE, Unmanaged |
| PoE Budget | 15.4W/30W, 60W Budget |
| Power | AC Input(100-240V) |
| Customization | Yes |
| Product Name | 90W Gigabit Industrial Poe Extender |
|---|---|
| Transmission Mode | Storage And Forward |
| Surge Protection | ±6KV |
| Communication Mode | Full-Duplex & Half-Duplex |
| PoE Ports | 1-4 Port Support PoE 30W |
| Power Supply | DC 48-52V Dual Power Input |
|---|---|
| PoE Output Power | 15.4W/30W/60W |
| Product Name | Gigabit Ethernet Fiber Switch |
| LEDs | Power, Network, Fiber |
| Surge Protection | ±6KV |