| Product Name | Megabit POE Fiber Media Converter |
|---|---|
| Fiber | SC, ST FC Optional |
| Rate | 10/100Mbps |
| Voltage | 48V |
| Dimension | 70mm(W) X 93mm(D) X 28mm(H) |
| Product Name | Optical Fiber Media Converter |
|---|---|
| Fiber | Dual Fiber, SC Port |
| Distance | 40km |
| Power | DC5V1A |
| Size | 117mm(W) X 90mm(D) X 28mm(H) |
| Product Name | Media Converter Ethernet To Fiber |
|---|---|
| Fiber | Simplex, SC Connecor |
| Wavelength | 1310nm/1550nm, WDM |
| Ethernet Port | Gigabit Based, 1.25Gb/s |
| Power | AC Input, 220V |
| Product Name | Contact Closure Fiber Transmitter Receiver |
|---|---|
| Channel | 8 |
| Direction | Bidi |
| Dimension | 17.9*12.8*2.9cm |
| Voltage | DC5V 2A |
| Product Name | 1.25Gbps Hardened Poe Media Converter |
|---|---|
| POE Budget | 30W |
| Size | 114*93*35mm |
| Voltage | DC48V~DC52V |
| POE Standard | POE Af/at |
| Product Name | Rs232 To Fiber Optic Converter |
|---|---|
| Data | RS232, Bi-directional |
| Ethernet | 10/100M |
| Voltage | DC5V |
| Dimension | 17.9*12.8*2.9cm |
| Product Name | OXC Optical Switch |
|---|---|
| Port | 48 In/out, LC/UPC Connector |
| Power Input | Dual AC85~264V Input |
| LED Screen | Yes |
| Packaging Details | 1 piece in a box, 10Kg G.W. |
| Produtc Name | 10G SFP+ Optical Module |
|---|---|
| Rate | 10Gb/s |
| Port | LC Fiber, Dupelx |
| Wavelength | 1310nm, Single Mode |
| Distance | 10km |
| Product Name | Video Fiber Optical Converter |
|---|---|
| Video | 4 BNC Ports |
| Wavelength | 1310nm/1550nm, Single Mode |
| Fiber | FC, ST/SC Optional |
| Vlotage | DC5V |
| Product Name | RS485 To Fiber Optic Converter |
|---|---|
| Video | 8ch, Analog Video |
| Data | 1ch, RS485 Format |
| Wavelength | 1310nm/1550nm |
| Voltage | 5V |