| Product Name | 1G SFP To RJ45 SFP Transceiver |
|---|---|
| Rate | 1.25Gb/s |
| Distance | 100m |
| Operating Temp | -40°C To +75°C |
| Feature | Hot-pluggable |
| Product Name | 4 Port Industrial Fiber Optic Bypass Switch |
|---|---|
| Fiber | 2*100M/1G/2.5G SFP Slots |
| Copper | 4*100M/1G RJ45/PoE |
| PoE Standard | 15.4W/30W |
| PoE Budget | 120W |
| Product Name | Gigabit 4 Port PoE Switch |
|---|---|
| PoE Output Power | 15.4W/30W |
| Data Rate | 10/100/1000Mbps |
| Transfer Mode | Store And Forward |
| OEM | Accept |
| Product Name | 6 Port RSTP Managed Fiber Optic Switch |
|---|---|
| Fiber | 2*1G SFP Slots |
| Copper | 4*10/100/1000Mbps |
| Chipset | Realtek |
| Customization | Support |
| Product Name | Bidi Fiber Media Converter |
|---|---|
| Fiber Connector | SC Standard, ST/FC Optiona |
| Input Voltage | DC 5V1A With External Power Adapter |
| Size | 7cm(W) X 9.3cm(D) X 2.5cm(H) |
| Wavelength | 1310/1550nm |
| Product Name | Gigabit Commercial PoE Splitter |
|---|---|
| Port | PoE In, Data Out, DC Output |
| Output Voltage | DC12V/DC24V |
| Speed | 10/100/1000Mbps |
| Installation | Wall Mount |
| Product Name | Fiber Media Converter |
|---|---|
| Fiber Connector | SC Standard, ST/FC Optional |
| Transmission Distance | 60km |
| Input Voltage | DC 5V1A With External Power Adapter |
| Sample | Available |
| Product Name | Industrial 1.25G SFP 1000Base-SX 850nm Module |
|---|---|
| Distance | 550m |
| Fiber | LC, Duplex, 850nm |
| Working Temp | -40~+85°C |
| Feature | 1.25Gb/s, Hot Pluggable |
| Product Name | 2 Port Mini Optic Fiber Converter |
|---|---|
| MTBF | ≥100000 Hours |
| Data Rate | 10/100/1000Mbps |
| Housing | Din-rail/Wall Mounting |
| Products Status | Stock |
| Product Name | 10gb SFP Module LC MM |
|---|---|
| Distance | 300m, SR |
| Fiber | LC, Duplex, 850nm |
| Working Temp | -40~+75°C |
| Feature | 10Gb/s, Hot Pluggable |