| Product Name | Bidi Fiber Media Converter |
|---|---|
| Fiber Connector | SC Standard, ST/FC Optiona |
| Input Voltage | DC 5V1A With External Power Adapter |
| Size | 7cm(W) X 9.3cm(D) X 2.5cm(H) |
| Wavelength | 1310/1550nm |
| Product Name | Gigabit Commercial PoE Splitter |
|---|---|
| Port | PoE In, Data Out, DC Output |
| Output Voltage | DC12V/DC24V |
| Speed | 10/100/1000Mbps |
| Installation | Wall Mount |
| Product Name | Fiber Media Converter |
|---|---|
| Fiber Connector | SC Standard, ST/FC Optional |
| Transmission Distance | 60km |
| Input Voltage | DC 5V1A With External Power Adapter |
| Sample | Available |
| Product Name | Industrial 1.25G SFP 1000Base-SX 850nm Module |
|---|---|
| Distance | 550m |
| Fiber | LC, Duplex, 850nm |
| Working Temp | -40~+85°C |
| Feature | 1.25Gb/s, Hot Pluggable |
| Product Name | 2 Port Mini Optic Fiber Converter |
|---|---|
| MTBF | ≥100000 Hours |
| Data Rate | 10/100/1000Mbps |
| Housing | Din-rail/Wall Mounting |
| Products Status | Stock |
| Product Name | 10gb SFP Module LC MM |
|---|---|
| Distance | 300m, SR |
| Fiber | LC, Duplex, 850nm |
| Working Temp | -40~+75°C |
| Feature | 10Gb/s, Hot Pluggable |
| Product Name | Gigabit SFP Fiber Module |
|---|---|
| Rate | 1.25Gb/s, Gigabit |
| Wavelength | 1310nm/1550nm, WDM |
| Distance | 20Km |
| Fiber Type | Single Mode Fiber(SMF), LC Port |
| Product Name | 480W Industrial Power Supply |
|---|---|
| Voltage Input | AC/DC |
| Voltage Output | 48-55VDC |
| Temperature Range | -40℃ To +70℃ |
| UL Listed | Yes |
| Product Name | BNC Video Digital Optical Converter |
|---|---|
| Fiber | FC Port, Single Fiber |
| Distance | 20Km On Single Mode Fiber |
| Power | DC Input, 5V1A |
| Dimension | 17.9cm*13.1cm*5cm |
| Product Name | RS485 To Fiber Optic Converter |
|---|---|
| Video | 8ch, Analog Video |
| Data | 1ch, RS485 Format |
| Wavelength | 1310nm/1550nm |
| Voltage | 5V |