| Model No. | IM-WP054GE |
|---|---|
| Uplink | 1*100/1000M LAN Port |
| Downlink | 4*100/1000M LAN/PoE Ports |
| PoE Budget | 120W |
| Input Voltage | DC 48-52V |
| Product Name | Gigabit Optical Fiber Converter |
|---|---|
| Power Input | 12to 52v DC Redundant Power |
| Surge Protection | ±6KV |
| OEM | Accept |
| Housing | IP40 Protection Grade, DIN Rail Type |
| Product Name | 4 Port Solar Poe Switc |
|---|---|
| MTBF | ≥100000 Hours |
| OEM | Accept |
| Surge Protection | ±6KV |
| Housing | IP40 Protection Grade, DIN Rail Type |
| Fiber Port Type | MM,up To 2km; SM, Up To 120km |
|---|---|
| MTBF | ≥100000 Hours |
| Surge Protection | ±4KV |
| Communication Mode | Full-Duplex & Half-Duplex |
| Housing | IP40 Protection Grade, DIN Rail Type |
| Product Name | 2 Port Optical Fiber Converter |
|---|---|
| MTBF | ≥100000 Hours |
| Data Rate | 10/100Mbps |
| Certificaiton | CE FCC ROHS Compliance |
| Housing | Din-rail/Wall Mounting |
| Product Name | Gigabit PoE-PSE Fiber Media Converter |
|---|---|
| Port | 1 Fiber 1 Copper |
| Fiber | SC, Duplex |
| Ethernet | 10/100/1000Mbps |
| Voltage | 48V |
| Product Name | OXC Optical Switch |
|---|---|
| Port | 48 In/out, LC/UPC Connector |
| Power Input | Dual AC85~264V Input |
| LED Screen | Yes |
| Packaging Details | 1 piece in a box, 10Kg G.W. |
| Product Name | 1.25Gbps Hardened Poe Media Converter |
|---|---|
| POE Budget | 30W |
| Size | 114*93*35mm |
| Voltage | DC48V~DC52V |
| POE Standard | POE Af/at |
| Product Name | Megabit POE Fiber Media Converter |
|---|---|
| Fiber | SC, ST FC Optional |
| Rate | 10/100Mbps |
| Voltage | 48V |
| Dimension | 70mm(W) X 93mm(D) X 28mm(H) |
| Prodcut Name | 8 Port Multi-Gigabit Ethernet PoE Switch |
|---|---|
| Feature | PoE, Unmanaged |
| PoE Budget | 15.4W/30W, 100W Budget |
| Power | AC Input(100-240V) |
| Customization | Yes |