| Product Name | Industrial POE Managed Network Switch |
|---|---|
| Port | 16 |
| POE Budget | 240W |
| POE Standard | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| Weight | 0.45kg |
| Product Name | Gigabit Industrial Fiber Media Converter |
|---|---|
| Fiber Speed | 100M Or 1G Auto-sensing |
| Input Power | 12-52VDC |
| No-load Power | 5W |
| Mounting Way | Din-Rail Or Wall Mounting |
| Product Name | Managed Industrial PoE Fiber Switch |
|---|---|
| PoE Protocol | PoE Af/at/bt |
| Fiber Speed | 100M/1G/2.5G |
| Copper Speed | 10/100/1000Mbps |
| Custmization | Support |
| Product Name | 2 Port Unmanaged Fiber Media Converter |
|---|---|
| Network Speed | 10/100Mbps |
| Fiber Type | SC Single Fiber |
| Chip | Realtek |
| Customization | Support |
| Product Name | 10g SFP Module |
|---|---|
| Fiber Type | SMF |
| Distance | 2km |
| Wavelength | 1310nm |
| Application | FTTH FTTB FTTC |
| Product Name | 10G Managed Industrial POE Fiber Switch |
|---|---|
| PoE Protocol | PoE Af/at/bt |
| Fiber | 2*100M/1G/2.5G |
| Copper | 10*10/100/1000Mbps |
| PoE Budget | Programmable 240W/480W/720W |
| Power Input | DC 48-52V Redundant Power |
|---|---|
| Fiber Ports | 4 SFP Support 10G |
| Product Name | 10G Industrial Poe Switch |
| Surge Protection | ±6KV |
| Sample | Available |
| Product Name | 8 Port L2 Managed Network Switch |
|---|---|
| Fiber | 2*1G SFP Slots |
| Copper | 8*10/100/1000Mbps RJ45 |
| Feature | L2 Managed, Non-PoE |
| Chipset | Realtek |
| Product Name | Fiber Media Converter |
|---|---|
| Fiber Connector | SC Standard, ST/FC Optional |
| Transmission Distance | 60km |
| Input Voltage | DC 5V1A With External Power Adapter |
| Sample | Available |
| Product Name | 5 Port Gigabit PoE Switches |
|---|---|
| Fiber | 1*100M/1G SFP Slot |
| Ethernet | 4*10/100/1000M RJ45/PoE |
| PoE Distance | 100-meter |
| PoE Budget | 120W Max |