| Product Name | 8 Port Industrial Ethernet Switch |
|---|---|
| Ethernet Ports | 8*10/100/1000M |
| Fiber Ports | 4*1G SFP Slots |
| Feature | Unmanaged, Non-PoE |
| Safety Class | IP40 |
| Product Name | Industrial Managed Ethernet Switch |
|---|---|
| Bandwidth | 26G |
| MAC Address | 8K |
| Waterproof | IP40 |
| Warranty | 3 Years |
| Product Name | Gigabit POE Fiber Switch |
|---|---|
| POE Budget | 60W |
| Weight | 0.35kg Per Piece |
| Safety Class | IP40 |
| Casing | Metal |
| Product Name | 12 Port Managed Industrial POE Switch |
|---|---|
| Function | LACP, QoS, SNMP, VLAN Support |
| PoE Ports | 8 Ports Support Poe |
| Network Distance | 100 Meters |
| Dimension | 158*114.8*60mm |
| Product Name | 8 Port Gigabit PoE Switch |
|---|---|
| Speed | 10/100/1000Mbps |
| PoE Protocol | 802.3af/802.3at |
| PoE Budget | 96W/120W Optional |
| Dimension | 200*118*44mm |
| Features | Unmanaged, Non-PoE |
|---|---|
| Product Name | Industrial Unmanaged Fiber Switch |
| Fiber Speed | 100M, SFP Slot |
| Ethernet Speed | 10/100Mbps |
| Chip | Realtek |
| Power Supply | DC 48V Redundant Power |
|---|---|
| Communication Mode | Full-Duplex & Half-Duplex |
| Function | LACP, POE, QoS, SNMP, VLAN Support |
| Surge Protection | ±6KV |
| Certificaiton | CE FCC ROHS Compliance |
| Power Input | DC48V~52V |
|---|---|
| MAC | 8K |
| Dimension | 158*114.8*60mm |
| Weight | 0.75Kg |
| PoE Output | DC48V |
| Model No. | IM-WP054GE |
|---|---|
| Uplink | 1*100/1000M LAN Port |
| Downlink | 4*100/1000M LAN/PoE Ports |
| PoE Budget | 120W |
| Input Voltage | DC 48-52V |
| Product Name | Optical Bypass Switch |
|---|---|
| Connector | LC |
| Dimension | 114*93*35mm |
| Power | DC12V~DC52V |
| Brand | Support OEM |