| Product Name | 8CH 1D Fiber Optic Video Converter |
|---|---|
| Wavelength | 1310nm/1550nm |
| Transmission Distance | 20KM |
| Power Supply | DC5V1A |
| Brand | Olycom/customized/no Brand |
| Wavelength | 1310nm/1550nm |
|---|---|
| Video Interface | BNC |
| Operating Voltage | DC 5V1A |
| Dimension-standalone | 179mm ×130.5mm ×50mm |
| OEM | Accept |
| Wavelength | 1310nm/1550nm |
|---|---|
| Video Interface | BNC |
| Operating Voltage | DC 5V1A |
| Dimension-standalone | 179mm ×130.5mm ×50mm |
| OEM | Accept |
| Wavelength | 1310nm/1550nm |
|---|---|
| Video Interface | BNC |
| Operating Voltage | DC 5V1A |
| Dimension-standalone | 179mm ×130.5mm ×50mm |
| Certificaiton | CE FCC ROHS Compliance |
| Wavelength | 1310nm/1550nm |
|---|---|
| Video Interface | BNC |
| Operating Voltage | DC 5V1A |
| Dimension-standalone | 179mm ×130.5mm ×50mm |
| Certificaiton | CE FCC ROHS Compliance |
| Product Name | 8ch Optical Video Converter |
|---|---|
| Interface | FC Standard, ST/SC Optional |
| Transmission Distance | 2KM-120KM |
| Certificaiton | CE FCC ROHS Compliance |
| Dimension-standalone | 179mm×130.5mm×50mm |
| Video | BNC Port, PAL NTSC Secam Compliant |
|---|---|
| Channel | 8ch, Standalone Type |
| Power Input | DC5V1A |
| Dimension | 179mm*130.5mm*50mm |
| Packaging Details | 1 pair in a carton, 1.00kg/piece |
| Output Power | -8~3dBm |
|---|---|
| Channel Quantity (Video) | 4ch, From Camera To Control Center |
| Optic Fiber | Single Mode (9/125um) 20Km, Multimode (50/125um) 1Km, (62.5/125um) 500m |
| Optical Interface | FC Standard, ST/SC Optional |
| Wavelength | 1310nm/1550nm |
| Distance | 20Km Max On SMF |
|---|---|
| Format | HD Video AHD CVI TVI CVBS |
| Interface | FC, ST/SC Optional |
| Data Rate | RS485, 115Kbps |
| Voltage | 5V1A |
| Product Name | SDI Video Digital Fiber Optical Converter |
|---|---|
| Fiber | SFP Slot |
| Distance | 20km |
| Dimension | 117mm*80mm*22mm |
| Data | RS485 |