| Product Name | RS485 To Fiber Optic Converter |
|---|---|
| Video | 8ch, Analog Video |
| Data | 1ch, RS485 Format |
| Wavelength | 1310nm/1550nm |
| Voltage | 5V |
| Output Power | -8~3dBm |
|---|---|
| Product Category | Video Digital Optical Converter |
| Operating Temperature | -20℃~+70℃ |
| Optical Interface | FC Standard, ST/SC Optional |
| Video Compatible Systems | NTSC/PAL/SECAM |
| Storage Temperature | -45℃~+85℃ |
|---|---|
| Output Power | -8~3dBm |
| Data Protocol | RS485 |
| Dimension-Standalone | 179mm ×128.5mm ×28.5mm |
| Channel Quantity (Data) | 1ch, From Control Center To Camera |
| Output Power | -8~3dBm |
|---|---|
| Operating Temperature | -20℃~+70℃ |
| Product Name | 4-Channel Standard Definition Analog BNC To Fiber With RS485 20KM Video Optical Converter |
| Video Compatible Systems | NTSC/PAL/SECAM |
| Wavelength | 1310nm/1550nm |
| Product Name | BNC Video Fiber Media Converter |
|---|---|
| Fiber | FC Port |
| Video | 2ch, Analog, BNC Port |
| Distance | 20Km, Single Mode |
| Dimension | 120mm*105mm*28mm |
| Product Name | Fiber Optic Video Transmitter Receiver |
|---|---|
| Channel | 2 Port |
| Video Format | 1080P, AHD CVI TVI |
| Color | Black |
| Size | 12cm*10.5cm*2.8cm |
| Product Name | Video Digital Optical Converter |
|---|---|
| Fiber Port | FC Connector |
| Distance | 5km, Multimode Fiber |
| Data | RS485, 1ch |
| Bandwidth | 0~300kbps |
| Product Name | Analog Video Digital Optical Converter |
|---|---|
| Fiber | FC Port |
| Video | 8ch, BNC Interface |
| Voltage | DC Input 5V Or 12V |
| Compatible | NTSC/PAL/SECAM |
| Product Name | Optical Video Transmitter And Receiver |
|---|---|
| Fiber | FC, ST SC Optional |
| Case | 1U Rack Type |
| Dimension | 485(L)*237(W)*45(H)mm |
| Weight | 2.24kg/piece (Net Weight) |
| Name | Video To Fiber Converter |
|---|---|
| Channel | 16 Channels |
| Video Format | AHD/CVI/TVI, 1080P |
| Compatibility | ANALOG/NTSC/PAL/SECAM Format |
| Power Input | AC Input |