| Product Name | Media Converter Ethernet To Fiber |
|---|---|
| Fiber | Simplex, SC Connecor |
| Wavelength | 1310nm/1550nm, WDM |
| Ethernet Port | Gigabit Based, 1.25Gb/s |
| Power | AC Input, 220V |
| Product Name | Gigabit Industrial Fiber Media Converter |
|---|---|
| Fiber | 1*Gigabit SC Fiber |
| Distance | 40KM |
| Ethernet | 1*10/100/1000M RJ45 |
| Feature | Unmanaged, Non-PoE |
| Product Name | 2.5G Managed Bypass Switch |
|---|---|
| Function | LACP, QoS, SNMP, VLAN Support |
| Use | Telecommunication And Security Field |
| Optical Fiber | 2*2.5G LC Port |
| PoE Standard | IEEE802.3af/at/bt |
| Product Name | Gigabit Optical Fiber Converter |
|---|---|
| Power Input | 12to 52v DC Redundant Power |
| Surge Protection | ±6KV |
| OEM | Accept |
| Housing | IP40 Protection Grade, DIN Rail Type |
| Product Name | OXC Optical Switch |
|---|---|
| Port | 48 In/out, LC/UPC Connector |
| Power Input | Dual AC85~264V Input |
| LED Screen | Yes |
| Packaging Details | 1 piece in a box, 10Kg G.W. |
| Product Name | Industrial Unmanaged Media Converter |
|---|---|
| Fiber | 1*100M/1G SFP Slot |
| Ethernet | 1*10/100/1000M |
| Wavelength | 850nm/1310nm/1550nm |
| Installation | DIN-rail Or Wall Mounting |
| Power Input | DC48V~52V |
|---|---|
| MAC | 8K |
| Dimension | 158*114.8*60mm |
| Weight | 0.75Kg |
| PoE Output | DC48V |
| Product Name | OM01008-PSE-GE |
|---|---|
| Power | DC48V |
| MAC Address Table Size | 2K |
| Safety Certificate | CE, FCC, RoHS |
| Transfer Mode | Store And Forward |
| Product Name | CCTV Camera Video Converter |
|---|---|
| Connector | FC Port On MM Fiber, SC/ST |
| Channel | 4Ch, BNC Port |
| Dimension | 179mm ×128.5mm ×28.5mm |
| Weight | 0.40kg/piece (Net Weight) |
| Product Name | Sinele Mode PoE Media Converter |
|---|---|
| Fiber Port | SC, ST/FC Optional |
| Wavelength | 1310nm/1550nm, WDM |
| PoE Budget | 15.4W/30W |
| Buffer Size | 1M |