| Product Name | Fiber Media Converter |
|---|---|
| Fiber Connector | SC Standard, ST/FC Optional |
| Transmission Distance | 60km |
| Input Voltage | DC 5V1A With External Power Adapter |
| Sample | Available |
| Product Name | 10gb SFP Module LC MM |
|---|---|
| Distance | 300m, SR |
| Fiber | LC, Duplex, 850nm |
| Working Temp | -40~+75°C |
| Feature | 10Gb/s, Hot Pluggable |
| Product Name | Gigabit SFP Fiber Module |
|---|---|
| Rate | 1.25Gb/s, Gigabit |
| Wavelength | 1310nm/1550nm, WDM |
| Distance | 20Km |
| Fiber Type | Single Mode Fiber(SMF), LC Port |
| Product Name | BNC Video Digital Optical Converter |
|---|---|
| Fiber | FC Port, Single Fiber |
| Distance | 20Km On Single Mode Fiber |
| Power | DC Input, 5V1A |
| Dimension | 17.9cm*13.1cm*5cm |
| Product Name | 480W Industrial Power Supply |
|---|---|
| Voltage Input | AC/DC |
| Voltage Output | 48-55VDC |
| Temperature Range | -40℃ To +70℃ |
| UL Listed | Yes |