| Product Name | Gigabit Fiber Ethernet Media Converter |
|---|---|
| Size | 93*70*25mm |
| Weight | 0.15kg Net Weight |
| Wavelength | 850nm/1310nm |
| Input Voltage | DC5V1A |
| Product Name | Industrial Unmanaged PoE Media Converter |
|---|---|
| Rate | 10/100Mbps |
| Fiber | 1*100M SC Fixed Fiber |
| Copper | 1*10/100M RJ45 |
| Function | PoE, Unmanaged |
| Product Name | Unmanaged Poe Switch |
|---|---|
| PoE Output Power | 15.4W/30W/60W |
| OEM | Accept |
| POE Ports | 8 Ports Support POE |
| Warranty | 3 Years |
| Product Name | Gigabit Fiber Ethernet Media Converter |
|---|---|
| Fiber Speed | 1*1G Dual SC Port |
| Feature Speed | Unmanaged, Non-PoE |
| Copper | 1*100M/1000Mbps Without PoE |
| Input Voltage | DC 5V1A With External Power Adapter |
| Product Name | 1G SFP To RJ45 SFP Transceiver |
|---|---|
| Rate | 1.25Gb/s |
| Distance | 100m |
| Operating Temp | -40°C To +75°C |
| Feature | Hot-pluggable |
| Product Name | Industrial 1.25G SFP 1000Base-SX 850nm Module |
|---|---|
| Distance | 550m |
| Fiber | LC, Duplex, 850nm |
| Working Temp | -40~+85°C |
| Feature | 1.25Gb/s, Hot Pluggable |
| Power Supply | DC48-52V |
|---|---|
| PoE Output Power | 15.4W/30W |
| Product Name | Mini Fiber Converter |
| LEDs | Power, Network, Fiber |
| Surge Protection | ±6KV |
| Product Name | 2 Port Unmanaged Fiber Media Converter |
|---|---|
| Network Speed | 10/100Mbps |
| Fiber Type | SC Single Fiber |
| Chip | Realtek |
| Customization | Support |
| Product Name | Video Data Optic Converter |
|---|---|
| Wavelength | 1310nm/1550nm |
| Distance | 20km |
| Optical Port | FC |
| Dimension | 17.9*12.8*2.9cm |
| Product Name | RS422 Data Video To Fiber Optic Converter |
|---|---|
| Video | AHD/CVI/TVI, BNC Port |
| Channel | 8ch, 1080P |
| Data | RS422, RS232 RS485 Optional |
| Data Rate | 115Kbps |