| Product Name | Rugged Ethernet PoE Media Converter |
|---|---|
| Fiber | 1*fixe SC Connector, Duplex |
| RJ45 | 1*10/100/1000M Copper |
| Feature | PoE Af/at, Unmanaged |
| Customization | Support |
| Product Name | 2 Port Fiber Media Converter |
|---|---|
| Power Adapter Voltage | DC48V |
| Data Rate | 10/100Mbps |
| PoE Output Power | 15.4W/30W |
| Sample | Available |
| Product Name | Industrial POE Managed Network Switch |
|---|---|
| Port | 16 |
| POE Budget | 240W |
| POE Standard | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| Weight | 0.45kg |
| Product Name | 4 Port Gigabit Industrial PoE Switch |
|---|---|
| PoE Standard | 15.4W/30W |
| PoE Budget | 120W |
| PoE Output | DC48V, Active PoE |
| Voltage | DC48V Input |
| Product Name | 6 Port Gigabit Industrial Managed POE Switch |
|---|---|
| Fiber | 1*100M/1G/2.5G SFP Slot |
| Copper | 6*10/100/1000M RJ45 With PoE |
| PoE Distance | 100-meter |
| PoE Standard | IEEE802.3af/at |
| Product Name | 5 Port Gigabit PoE Switches |
|---|---|
| Fiber | 1*100M/1G SFP Slot |
| Ethernet | 4*10/100/1000M RJ45/PoE |
| PoE Distance | 100-meter |
| PoE Budget | 120W Max |
| Product Name | Battery Powered Ethernet PoE Switch |
|---|---|
| Power Input | DC12V/DC24V/DC48V |
| PoE Budget | 120W |
| Feature | IP40 Rated, Fanless, Unmanaged |
| Customization | Support |
| Power Input | DC 48-57V Redundant Power |
|---|---|
| Fiber Ports | 2 SFP Support 2.5G |
| Product Name | Managed Industrial POE Switch |
| Surge Protection | ±6KV |
| Sample | Available |
| Product Name | 4-port Industrial PoE Switch Unmanaged |
|---|---|
| Fiber Speed | 100/1000M SFP Fiber |
| PoE Budget | 120W |
| Power Input | Redundant DC12V~DC48V |
| PoE Output | DC48V |
| Features | Unmanaged, Non-PoE |
|---|---|
| Product Name | Industrial Unmanaged Fiber Switch |
| Fiber Speed | 100M, SFP Slot |
| Ethernet Speed | 10/100Mbps |
| Chip | Realtek |